Dlaczego warto uczestniczyć w IX Konferencji Rada Nadzorcza

858
views

Piotr Rybicki, pomysłodawca Konferencji Rada Nadzorcza i inicjator wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”

W tym roku już po raz 9 odbędzie się Konferencja Rada Nadzorcza.

Rzeczywiście, czas biegnie szybko. Pamiętam, prawe jak dziś, edycję z 2015 roku, gdy po raz pierwszy wręczaliśmy wyróżnienie „Człowiek Corporate Governance”. W tym roku wręczymy już je po raz piąty! Ale to fakt – 9 lat promowania ładu korporacyjnego może robić wrażenie.

Czy organizowanie konferencji dla członków rad nadzorczych jest trudnym wyzwaniem?

Przede wszystkim to nie tylko konferencja tylko dla członków rad nadzorczych. Do udziału zapraszam wszystkich zainteresowanych ładem korporacyjnym, w tym również osoby, które myślą aby ukierunkować swoją karierę na pracę w radach nadzorczych. A czy organizowanie konferencji jest trudnym wyzwaniem? I tak, i nie. Nie jest trudnym – bo moją pasją są rady nadzorcze i tutaj mimo nawet dużych trudności mam nieustanną chęć je pokonywać. A że trudności są – chyba nikt nie ma wątpliwości. Z jednej strony trudności czysto organizacyjne, które zapewne dotykają każdej konferencji. Mnie niestety smucą wszystkie odmowy współpracy np. w zakresie patronatu.

Rzeczywiście są instytucje, które odmawiają patronatu nad wydarzeniem, które promuje profesjonalny ład korporacyjny w Polsce?

Tak, przez kilka lat i również w tym roku, usłyszałem kilka takich odmów, często dla mnie niezrozumiałych. To przykre. Ale nie chcę narzekać bo jest wiele pozytywów!

Spoglądając na program i listę gości konferencji – tylko można pozazdrościć.

Tak i każdemu zaangażowanemu dziękuję, bo owszem mój jest pomysł samej konferencji i wkładam wiele trudu w jej zorganizowanie, ale bez wsparcia wielu osób – przede wszystkim panelistów i partnerów, ale i wielu osób „dobre woli”, konferencja by się nie odbyła. Jeszcze raz za to dziękuję i polecam się na przyszłość!

Wróćmy do programu konferencji – będzie o firmach rodzinnych, o crowdfundingu, o prostej spółce akcyjnej i kontynuacja dyskusji o spółce GetBack…

A dokładnie o tym co zmieniło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, czyli jaką lekcję wyciągnęliśmy z przypadku spółki GetBack. Zresztą od pierwszej edycji konferencji stawiam na wysoki poziom merytoryczny. Nie inaczej jest i w tym roku. Ciekawym na pewno będzie wykład o nowym zagrożeniu dla rad nadzorczych – jakim jest zarzut pasywnego nadzoru. Trudny i niewygodny – ale ważny temat. Aczkolwiek wiele osób mówi mi, że najważniejszym wykładem będzie mój tj. „Pół żartem, pół serio czyli 30 dni z życia rad nadzorczych”, ale to chyba rzeczywiście pół żartem. Ja zapraszam na wszystkie panele i wykłady, bo naprawdę warto!

Warto również pojawić się na konferencji z uwagi na wspaniałych panelistów, wspomnę tylko o panu Wiesławie Rozłuckim, wieloletnim prezesie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Tak to wielki zaszczyt, że pan prezes od kilku lat wspiera moje działania i Konferencję Rada Nadzorcza. Warto uzupełnić, że został wyróżniony tytułem „Człowiek Corporate Governance 2016”, bo rzeczywisty wkład Wiesława Rozłuckiego w rozwój ładu korporacyjnego w Polsce jest wielki. A jego słowa zawsze celne i aktualne na czasie.

A kto zatem będzie wyróżnionym w tym roku?

Tradycyjnie nie powiem. Osobę wyróżnioną tytułem „Człowiek Corporate Governance 2019” ogłosimy podczas konferencji tj. 7 listopada 2019 roku. Taką zasadę praktykujemy od początku. A przypomnę, że w tym roku już piąty raz!  

Wróćmy do panelistów, a tutaj rzeczywiście kilka znamienitych nazwisk.

W tym roku podczas IX Konferencji Rada Nadzorcza będzie można wysłuchać m.in. Adama Maciejewskiego, Adriannę Lewandowską, Tomasza Pruska, Wiesława Rozłuckiego, Raimondo Eggink, Mariusza Kanickiego, Wiesława Łatały, Macieja Samcika, mojej osoby oraz „Człowieka Corporate Governance 2019”. Będzie się zatem działo!

Czyli w listopadzie wszyscy jadą do Dąbrowy Górniczej?

Zdecydowanie tak! Miasto Dąbrowa Górnicza od 3 lat wspiera Konferencję Rada Nadzorcza. Zatem 7 listopada 2019 r. jesteśmy wszyscy w Dąbrowie Górniczej!

Kogo zapraszamy?

Do udziału zapraszamy:

  • członków rad nadzorczych i komisji rewizyjnych,
  • udziałowców, wspólników i akcjonariuszy spółek kapitałowych i osobowych,
  • pracowników działów nadzoru właścicielskiego,
  • inne osoby współpracujące i obsługujące rady nadzorcze,
  • pracowników naukowych obszaru corporate governance,
  • osoby planujące w przyszłości zasiadać w radach nadzorczych,
  • wszystkich zainteresowanych tematyką nadzoru korporacyjnego.

Strona IX Konferencji Rada Nadzorcza

Rejestracja

Program

Organizator